Návrhy na obsah...

Zde uvítáme Vaše návrhy na směr, kterým se má blog vyvíjet.
U jednotlivých článků máte možnost zasílat komentáře a podílet se tak na jejich obsahu. To vše navíc zcela anonymně, resp. Anonymita je základní podmínkou Vašich příspěvků. Pokud chcete svůj příspěvek podepsat, použijte k tomu nic neříkající přezdívku, která se Vám líbí. Neneseme odpovědnost za Vaše komentáře a nebude-li jakýkoliv komentář splňovat tuto podmínku, bude odstraněn.
V případě, že nechcete reagovat na nějaký již existující článek, ale rádi byste, aby byl založen článek nový, využijte k tomu právě tuto část blogu. Budeme se snažit Vámi požadovaný článek založit co nejdříve a doplnit jej případně i o naše zkušenosti.

S pozdravem.
Deslik

11 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Dobrý večer,můj návrh by byl,jestli by nešla udělat kolonka: viněty.Šikovní jedinci, kteří je dělají a byli by ochotni se podělit s nápadem. Pár jsem jich viděl u známých a jsou lidi, co si s tím pohrají a na flašce to vypadá zajimavě a někdy i srandovně.

Anonymní řekl(a)...

Zdravím,
velmi se přimlouvám za vytvoření jednoduchého přehledu pro nováčky o základních zásadách stavby destilační aparatury jako celku, např. ujasnění objemu vařáku ve vztahu k průměru, sklonu a délce trubek a chladiče, doporučené vybavení měřidly a podobně, nejlépe jako krátký úvod ke stávajícím podrobným popisům.
Některé věci se v diskuzi nesnadno hledají a i přes Vaše pobídky k jejímu lepšímu prohledání zůstávají mnohé věci nejasné.
Velmi děkuji za pochopení,
s díky Ondra

Anonymní řekl(a)...

Dobry den,
myslim ze by se hodily vysvetlivky pouzivanych pojmu. Pro amatery je slozite dohledavani pojmu typu:
svatba s vodou, macerace, lutr, priboublina atd...

Paulie

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den chtěl bych požádat o zkušenosti s destilací domácich desertních ovocných vín s následným přibarvením přírodním kulerem popř.piva jestli se tímto někdo zabývá.Děkuji

Anonymní řekl(a)...

No napadlo mě,jako téma založit....co s výpalky... jestli sou v oběhu rozumná a šetrná řešení.

Anonymní řekl(a)...

Dobry den.
Nemohli by ste zalozit aj osobitnu temu tzv. "Prutahovej" destilacie??, pripadne pouzitie dubovych,morusovych chipsov a inych dochucovadiel a farbenia??
Dakujem

Anonymní řekl(a)...

Připojuji se k založení tématu o průtahových destilátech a vše kolem nich.

Karel.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,

uvítal bych na vašich stránkách nějaký základní postup (návod) při postupech u výroby likérů, zásady macerace, digesce apod. Které byliny jsou vhodné, které nevhodné či jedovaté při extrakci. Charakteristiky bylin - hořká, nasládlá, jejich barva. Dále bych uvítal, které pálenky jsou vhodné svým aroma k extrakci - a které byliny se dají snoubit s těmito pálenkami. Nějaký přehled pro amatéra. Něco, jako je tady: http://www.tech-info.cz/extrakce.html

Děkuji LL

Anonymní řekl(a)...

Myslím, že v surovinách chybí ta úplně nejzákladnější - řepný cukr. Navrhuji proto založit téma zkvašování cukerných roztoků a vše kolem toho.

Luboš.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, měl bych návrh na něco, co tu ještě není - konopí v likérnictví/destilatérství. Například v knize vaříme s konopím můžeme najít recept na konopný likér CREME DE GRAS.
*
Dále mám takovou myšlenku (ale nevím, jestli to tak opravdu je!), že by se dal vyrábět průtahový destilát z konopí, který by neobsahoval THC, ale pouze konopné aroma (THC se odpařuje až při 157°C, čehož se také využívá při výrobě velmi silného extraktu zvaného "Fénixovy slzy" používaného v léčitelství).

Anonymní řekl(a)...

divím se, že v surovinách nefiguruje vinná réva ...

Počet zobrazení stránky

Seznam posledních článků:

Seznam posledních komentářů: