JOJO


O odrůdě...

Hmotnost plodu:  45 g (34 - 40 mm)
Obsah cukru: 14-19°BxPlody protáhle oválné, tmavě modré, silně aromatické. Střední až vyšší obsah cukru, plody nepadají Velmi časný nástup do plodnosti, pravidelné a vysoké výnosy Zraje krátce před či se švestkou domácí Dužnina v plné zralosti pevná, žlutá až zlatožlutá, jde dobře od pecky, velmi dobrá, harmonické chuti. Strom roste středně silně, má volnou, širokou korunu. Kvete středně raně s Čač. Lepoticí. Je odolný k pozdním jarním mrazíkům a samosprašný.
Rezistentní k šarce!!!

Pozn. Kvalitativní rezistence k šárce – hypersenzitivní reakce je po napadení rostliny virem šárky dochází k nekrotizaci napadeného místa a tím k jeho plné izolaci, uvedená odrůda zůstává neinfikována. Výzkumy a testování prokázaly, že ani inokulací, ani mšicemi nebyla dosud tato odrůda infikována virem šárky. Z toho důvodu se nedoporučuje roubování této odrůdy na větve či podnože infikované šárkou.

Rafael & DeslikVaše zkušenosti...

4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Letos jsem koupil od sadaře porci švestek JoJo. Sadař je nechal do poslední chvíle a strojově klepal. Na ty 2 metráky mi dal dost dobrou cenu. Byly opravdu dost zralé, až přezrálé - téměř 20 Bx. Kvasily s přídavkem cukru 2kg na 100 litrů ve dvou sudech s kvasinkami. Chtěl jsem je na takovou tu běžnou slivovici na různé příležitosti, kdy je mi líto kvalitní pálenky pro neznabohy, co to pijí na ex z velkých panáků. A rozhodně jsem od ní moc neočekával. Kvasily 110 dní a pálil jsem koncem ledna.
Výsledek mě ale velmi mile překvapil. Za tu práci to tedy rozhodně stálo a pálenka je dost dobrá. Vím, to říká o své pálence každý)) ale tato ze švestek JoJo si tu známku dobrá opravdu zaslouží. (moje stupnice je ta školní. Jedničku piju jen na koštech na Moravě, dvojku jsem už i nějakou ze švestky domácí udělal, té trojky mám dost a mezi ně patří i tato, čtyřka se taky někdy povede, tedy vlastně nepovede a pětka je ten ostatní póvl, který mi dá mnohdy někdo ochutnat, že to je domácí z Moravy za 250 litr) Takže za mě JoJo ano.

Anonymní řekl(a)...

Také je letos dělám poprvé (mám 2 své stromy) a jsem velmi zvědav.
Dříve jsem je dělal s jinými švestkam a tak nevím jaké jsou samotné.
Až bude znám výsledek, dám to sem.
M.

Anonymní řekl(a)...

Dodávám slíbené:
- po sklizni doslazeno na 23 brix (Jojo není moc extra sladká)
- kvasinky použity ušlechtilé
- páleno následující rok po slizni v dubnu
- výtěžnost velmi dobrá, výsledek překvapivě dobrý již při 1D
- 2D mě teprve čeká
M.

Anonymní řekl(a)...

Tak po 2D naprosto vynikající, ani nestihla moc" zestárnout".
M.


Počet zobrazení stránky

Seznam posledních článků:

Seznam posledních komentářů: