Elena
O odrůdě...

2005, Dr. Hartmann, Hohenheim. Vlaška x Stanley

Hmotnost plodu-27g
sušina-16,4%
kyselost 8,1g kys. jablečné/kg,
zkvasitelné cukry-11%
Výskyt šárky na listech-0%
Výskyt šárky na plodech-0%


Velmi pozdní, samosprašná pološvestka.
Plod je střední, oválný. 28-35g. Slupka je pevná, barvy tmavě modré, stejnoměrně vybarvená, se silným ojíněním. Dužnina je pevná, světle žlutá až žlutozelená, šťavnatá, dobře oddělitelná od pecky. Chuť je sladká až navinulá, velmi dobrá. Sušina 16°Bx.
Růst je bujný, v plodnosti středně bujný, korunu vytváří rozložitou. Plodnost je brzká, velká a pravidelná. Sklizeň je 10 dnů, koncem září, po odrůdě Domácí velkoplodé. Je samosprašná. Odolnost proti mrazu a monilióze je vysoká, proti napadení šarkou je tolerantní.
Plody jsou kvalitní, vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování.
Vyznačuje se pravidelnými a vysokými výnosy, kvete středně až pozdně a je málo citlivá k pozdně jarním mrazíkům. Tmavě modré plody silně voní a mají pevnou, šťavnatou dužninu, která je dobře odlučitelná od pecky. Plody jsou sladké, harmonické chuti, dobře se přepravují i skladují. Stromy rostou středně bujně.
Teplé polohy, půdy úrodné, s dostatkem vláhy. Vzhledem k pozdnímu dozrávání není příliš vhodná do vyšších poloh, kde plody nedosahují dobrou kvalitu.Rafael & DeslikVaše zkušenosti...

Žádné komentáře:


Počet zobrazení stránky

Seznam posledních článků:

Seznam posledních komentářů: